Futbola federācijas 100. gadadiena: Latvijas izlases leģendas spēlē pret pasaules izlases leģendām

Latvijas Futbola federācija nolēmusi svinēt 100 gadu jubileju vērienīgā mērogā.
Uz svinībām tika uzaicinātas tādas zvaigznes kā Luis Figu, Luis Saha, Martins Iraneks, Sergejs Ignashevičs, Florens Malouda, Rostons Drente, Deivids Mujiri, Sergejs Pareiko un daudzi citi. Anglis Deivs Džonss bija pasaules izlases treneris.

Mačs notika Skonto stadionā. Latvijas izlasi pārstāvēja spēlētāji, kas veidoja cīņas komandas mugurkaulu, kas savulaik radīja sensāciju, iekļūstot Euro 2004. Atgādinām, ka tad Latvijas izlase pārspēlēs pārspēja Turciju.

Latvijas izlases sastāvā bija tādi slaveni spēlētāji kā Māris Verspakovskis, Aleksandrs Koliņko, Oskars Kļjava, Aleksandrs Isakovs, Māris Smirnovs, Vits Rimkus, Viktors Dobrecovs un citi. Diemžēl mačā nepiedalījās Vitālijs Astafjevs, Andris Vaņins un Marians Pakhars. Tomēr faniem darbība tik un tā patika. Pēc mača spēlētāji ar prieku dalīja autogrāfus un kopā ar visiem nofotografējās.


Svarīgi atzīmēt, ka mačā piedalījās FIFA un UEFA pārstāvji. Spēli atklāja LFF prezidents Vadims Ļašenko. Galvenais šķīrējtiesnesis bija grieķis Kyros Vassaras.

Rezultātus Latvijas izlase atklāja, pateicoties Andreja Rubina centieniem, kurš tiek atcerēts ar sniegumu Jaroslavļas "Shinnik" rindās. Tomēr pasaules komanda ātri pārņēma iniciatīvu savās rokās (pareizāk sakot, kājās). Līdz pārtraukumam pasaules zvaigznes bija vadībā ar 4: 1. Mača beigu rezultāts 6: 1. Tad komandas sarīkoja soda metienu sēriju, kurā varēja piedalīties pat cilvēki no tribīnēm. Soda metienos spēcīgāka bija arī pasaules izlase - 5: 3.

Atgādinām, ka jūnijā draudzības mačam starp Latvijas un Vācijas izlasēm tika noteikts arī laiks, kas sakrīt ar LFF 100. gadadienu. Euro 2004 latviešiem izdevās apspēlēt ar vāciešiem neizšķirtu 0: 0, kas tobrīd kļuva par īstu sensāciju. Tāpēc LFF vadības izvēle nevienu nepārsteidza. Vācijas izlase gatavojās gatavošanās eiro 2020, tāpēc vācieši neiebilda pret šādu sparinga partneri. Kā jau bija gaidāms, mačs noslēdzās ar vieglu vācu automašīnas uzvaru - 7: 1. Diemžēl Latvija ir labojusi antirekordu par ielaistiem vārtiem. Pirms šī mača antirekords bija 6 vārti (viņu valstsvienība piekāpās Austrijai 2019. gadā kvalifikācijas kārtā dalībai Euro 2020).http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Skatījumi: 1327
  •    
  • Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив